ProCare

 Gabinet Kosmetyczny

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

Kwas glikolowy 70%

Najmniejsze molekuły – specyficzna struktura chemiczna
Kwas glikolowy jest pionierem wśród zabiegów złuszczających. Jego właściwości zostały opisane już w latach 70 XX w.
Kwas ten wykazuje się wysoką zdolnością do absorpcji przez skórę, co oznacza, że jest on w stanie przenikać do najgłębszych warstw skóry. Zawdzięczamy to jego budowie chemicznej, składa się on bowiem z najmniejszych molekuł ze wszystkich kwasów owocowych. Wyróżnia go zdolność do stymulacji fibroblastów i tym samym zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny, czyli białek, odpowiadających za utrzymanie prawidłowej struktury skóry. Ta niezwykle cenna właściwość kwasu glikolowego wykorzystywana jest przy okazji kuracji odmładzających. Z racji zmniejszającej się ilości kolagenu w skórze wraz z wiekiem ważne jest stosowanie takich preparatów, które będą wspierały jego produkcję. Efektem niedostatecznej ilości białka jest wiotczenie skóry, pojawienie się zmarszczek i utrata sprężystości.
Regularne stosowanie kwasu glikolowego może zwiększyć grubość skóry właściwej nawet o 25%, co sprawia, że staje się ona bardziej odporna na wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Ponadto  kwas ten rozluźnia połączenia międzykomórkowe w naskórku, czyli sprzyja złuszczaniu komórek i jednocześnie głęboko oczyszcza pory. W ten sposób wspomaga on przepuszczalność naskórka, umożliwiając wnikanie w głąb skóry witamin i substancji odżywczych. Takie działanie kwasu glikolowego redukuje blizny i rozjaśnia przebarwienia.
Profesjonalne zabiegi złuszczające i odbudowujące strukturę skóry
Kwasy AHA są coraz częściej wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych. Ze względu na ich ogromny potencjału, szczególnie kiedy występują w wysokich stężeniach. W gabinecie ProCare dysponujemy 70% stężeniem kwasu glikolowego. Jest on bezpieczny dla skóry i  stanowi mniej inwazyjną alternatywę dla mikrodermabrazji, czyli mechanicznego ścierania naskórka.
Podsumowując, co zapewni nam kuracja z kwasem glikolowym na okolice ciała?
Wygładza i zmiękcza skórę
Zmniejsza oraz spłyca blizny
redukuje rozstępy
Reguluje  zaburzenia rogowacenia
Rozjaśnia przebarwienia
Stymuluje mikrokrążenie
Oczyszcza skórę

KONTAKT

ProCare Gabinet Kosmetyczny

Bolesława Chrobrego 7F/2, 41-605 Świętochłowice

517 276 377

procaregabinet@gmail.com

Wyrażam zgodę

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Umów wizytę