ProCare

 Gabinet Kosmetyczny

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

Mezoterapia mikroigłowa – regeneracja skóry dłoni

Idea terapii mikroigłowej opiera się na wywołaniu naturalnego procesu regeneracji dzięki tworzeniu mikroskopijnej wielkości nakłuć, co stymuluje przyspieszone procesy naprawcze tkanek, prowadzące do odmłodzenia skóry, spłycenia blizn i zniwelowania przebarwień. Warstwa rogowa naskórka stanowi skuteczną barierę utrudniającą przenikanie substancji aktywnych. Ilość ta wynosi jedynie 0,03 % do 1%. Dzięki mikrodermabrazji możemy zwiększyć wchłanianie do 3-20%, natomiast zabiegi mikronakłuwania powodują wzrost absorpcji składników aktywnych do 75-85% w zależności od głębokości nakłuć jak i stężenia substancji czynnych w preparatach aplikowanych podczas procesu nakłuwania. Instrument do mikronakłuwania składa się kilku dysków tworzących walec i „najeżonych” igłami o średnicy ludzkiego włosa w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset. Podczas zabiegu wykonują setki tysięcy mikrokanalików przez które wprowadza się odpowiednie serum. W zależności od długości igieł może być stosowany indywidualnie w domu przy długościach od 0,2 do 0,5 mm lub przez kosmetologów w przypadku 0,75 do 2 mm. Substancje, które mogą być dostarczane podczas zabiegu to m.in. kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, antyoksydanty, witaminy, czy mikroelementy.

Drugim ważnym efektem długoterminowym jest indukcja produkcji kolagenu typu I i III, elastyny oraz glikozoaminoglikanów i proteoglikanów w skórze właściwej przez wywołanie kontrolowanej reakcji zapalnej w skórze. Nakłuwanie skóry powoduje, że w jej obrębie powstają mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku czego uwalnianiają się z nich tzw. czynniki wzrostu, które przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek skóry. Ponadto stymulują obecne w niej komórki macierzyste i fibroblasty do tworzenia składników macierzy międzykomórkowej. Powoduje to przebudowę struktury skóry – zarówno naskórka jak i skóry właściwej. W naskórku dochodzi do zwiększenia ilości keratynocytów w warstwach żywych naskórka, co przyczynia się do pogrubienia naskórka i wzmocnienia bariery ochronnej przeciw czynnikom zewnętrznym (wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia). W skórze właściwej dochodzi do indukcji produkcji kolagenu, elastyny i GAG m.in. kwasu hialuronowego. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek i bruzd, poprawa elastyczności i jędrności skóry, zwiększenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych.
Można tu mówić o naturalnym procesie naprawczym, który prowadzi do widocznego odmłodzenia skóry. W zaawansowanej kosmetologii uzyskujemy długotrwałe odmłodzenie skóry dłoni. Rewelacyjne efekty uzyskuje się w niwelowaniu blizn pooparzeniowych. W wyniku zaawansowanych procesów regeneracji dochodzi do również do poprawienia ukrwienie i stanu naczyń włosowatych (neoangiogenezy) przez co zwiększa się odżywienie skóry. Poprawia się również koloryt skóry, zmniejsza się tendencja do rozszerzania naczyń krwionośnych a przebarwienia się rozjaśniają .
Zabiegi mikronakłuwania są doskonałą alternatywą do drogich zabiegów laserowych, peelingów chemicznych i dermabrazji.
Przebieg zabiegu
Przed rozpoczęciem zabiegu oczyszcza się miejsce zabiegowe, dezynfekuje i ewentualnie znieczula skórę. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia z ruchomą głowicą, nazywanego rollerem lub przy pomocy aparatu do mezoterapii mikroigłowej, wyposażonego w kartridż z igłami. Kosmetolog przykłada urządzenie do skóry pacjentki i wykonuje mikronakłuwanie skóry, za pomocą zainstalowanych na rolce lub kartridżu igiełek o długości od 0,5 mm do 2 mm. Samo mikronakłuwanie trwa około 10-15 minut. Po jego zakończeniu, na skórę pacjentki nakładane są odpowiednie preparaty, o działaniu dopasowanym do rodzaju skóry (np. odżywcze, nawilżające czy ujędrniające).
Wskazania
Mezoterapia mikroigłowa polecana jest kobietom, które chcą w widoczny sposób poprawić wygląd swojej skóry. Szczególne wskazania do wykonywania tego typu zabiegu na skórze dłoni to:
wiotka i cienka skóra,
rozszerzone naczynka,
zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania
przebarwienia
blizny

Przeciwwskazania
ciąża i karmienie piersią,
alergia na metale lub składniki zawarte w preparatach do mezoterapii mikroigłowej,
nowotwory,
cukrzyca,
skłonność do tworzenia bliznowców,
przyjmowanie retinoidów,
wirusowe, bakteryjne, grzybicze i autoimmunologiczne choroby skóry,
zaburzenia krzepliwości krwi,
stany zapalne skóry, widoczne zranienia, znamiona, brodawki i pieprzyki.
Objawy niepożądane
Mogą wystąpić: zaczerwienienie skóry, delikatne krwawienie lub opuchlizna. Przy czym zmiany te stosunkowo szybko ustępują.
Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej, unikać ekspozycji skóry na słońce, spożywania alkoholu, nie korzystać z basenu i sauny oraz zrezygnować z bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.
Częstotliwość zabiegów
Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, mezoterapia mikroigłowa powinna być wykonana co najmniej 5 razy, w odstępach około 10 dni, a po zakończeniu danej serii, dla utrzymania rezultatów – powtarzana raz w miesiącu. Przy czym kosmetolog indywidualnie dla pacjenta ustali ilość oraz częstotliwość zabiegów po ocenie stanu skóry pacjenta i szybkości regeneracji skóry po zabiegu.

KONTAKT

ProCare Gabinet Kosmetyczny

Bolesława Chrobrego 7F/2, 41-605 Świętochłowice

517 276 377

procaregabinet@gmail.com

Wyrażam zgodę

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Umów wizytę