ProCare

 Gabinet Kosmetyczny

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

Mezoterapia mikroigłowa

Zyskuje ona coraz więcej zwolenniczek ponieważ przy przystępnej cenie możemy z pomocą tego zabiegu uzyskać spektakularne efekty.
Idea terapii mikroigłowej opiera się na wywołaniu naturalnego procesu regeneracji dzięki tworzeniu mikroskopijnej wielkości nakłuć, co stymuluje przyspieszone procesy naprawcze tkanek, prowadzące do odmłodzenia skóry, spłycenia blizn, rozstępów i zniwelowania przebarwień. Warstwa rogowa naskórka stanowi skuteczną barierę utrudniającą przenikanie substancji aktywnych. Ilość ta wynosi jedynie 0,03 % do 1%. Dzięki mikrodermabrazji możemy zwiększyć wchłanianie do 3-20%, natomiast zabiegi mikronakłuwania powodują wzrost absorpcji składników aktywnych do 75-85% w zależności od głębokości nakłuć jak i stężenia substancji czynnych w preparatach aplikowanych podczas procesu nakłuwania. Instrument do mikronakłuwania składa się z kilku dysków tworzących walec i „najeżonych” igłami o średnicy ludzkiego włosa w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset. Podczas zabiegu wykonują setki tysięcy mikrokanalików przez które wprowadza się odpowiednie serum. W zależności od długości igieł może być stosowany indywidualnie w domu przy długościach od 0,2 do 0,5 mm lub przez kosmetologów w przypadku 0,75 do 2 mm. Substancje które mogą być dostarczane podczas zabiegu to m.in. kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, antyoksydanty, witaminy, mikroelementy.
Drugim ważnym efektem długoterminowym jest indukcja produkcji kolagenu typu I i III, elastyny oraz glikozaminoglikanów i proteoglikanów w skórze właściwej przez wywołanie kontrolowanej reakcji zapalnej w skórze – uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudzenie aktywności fibroblastów. Powoduje to przebudowę struktury skóry zarówno naskórka jak i skóry właściwej. W naskórku dochodzi do zwiększenia ilości keranocytów w warstwach żywych naskórka co przyczynia się do pogrubienia naskórka i wzmocnienia bariery ochronnej przeciw czynnikom zewnętrznym (wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia). W skórze właściwej dochodzi do indukcji produkcji kolagenu, elastyny i GAG m.in. kwasu hialuronowego. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek i bruzd, poprawa elastyczności i jedrności skóry, zwiększenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych. Można tu mówić o naturalnym procesie naprawczym, który prowadzi do widocznego odmłodzenia skóry. Terapia mikroigłowa jest już od lat z powodzeniem stosowana również w  spłycaniu blizn i rozstępów, może być stosowana do ujędrniania  brzucha, pośladków, biustu, ramion. Rewelacyjne efekty uzyskuje się w niwelowaniu blizn. W wyniku zaawansowanych procesów regeneracji dochodzi również do poprawienia ukrwienia i stanu naczyń włosowatych (neoangiogenezy) przez co zwiększa się odżywienie skóry. Poprawia się również koloryt skóry, zmniejsza się tendencja do rozszerzania naczyń krwionośnych a przebarwienia się rozjaśniają. Zabiegi mikronakłuwania są  doskonałą alternatywą do drogich zabiegów laserowych, peelingów chemicznych i dermabrazji.
Przebieg zabiegu
Przed rozpoczęciem zabiegu oczyszcza się miejsce zabiegowe, dezynfekuje i ewentualnie znieczula skórę. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia z ruchomą głowicą, nazywanego rollerem lub przy pomocy aparatu do mezoterapii mikroigłowej, wyposażonego w kartridż z igłami. Kosmetolog przykłada urządzenie do skóry pacjentki i wykonuje mikronakłuwanie skóry, za pomocą zainstalowanych na rolce lub kartridżu igiełek o długości od 0,5 mm do 2 mm. Samo mikronakłuwanie trwa około 10-15 minut. Po jego zakończeniu, na skórę pacjentki nakładane są odpowiednie preparaty, o działaniu dopasowanym do rodzaju skóry (np. odżywcze, nawilżające czy ujędrniające).
Wskazania
Mezoterapia mikroigłowa polecana jest kobietom, które chcą w widoczny sposób poprawić wygląd swojej skóry. Szczególne wskazania do wykonywania tego typu zabiegu na ciele to:
wiotka i cienka skóra,
rozszerzone naczynka,
zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania,
cellulit, opadające pośladki, rozstępy,
skóra zniszczona po ciąży.
Przeciwwskazania
ciąża i karmienie piersią,
alergia na metale lub składniki zawarte w preparatach do mezoterapii mikroigłowej,
nowotwory,
cukrzyca,
skłonność do tworzenia bliznowców,
przyjmowanie retinoidów,
wirusowe, bakteryjne, grzybicze i autoimmunologiczne choroby skóry,
zaburzenia krzepliwości krwi,
stany zapalne skóry, widoczne zranienia, znamiona, brodawki i pieprzyki.
Objawy niepożądane
Mogą wystąpić: zaczerwienienie skóry, delikatne krwawienie lub opuchlizna. Przy czym zmiany te stosunkowo szybko ustępują.
Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej, unikać ekspozycji skóry na słońce, spożywania alkoholu, nie korzystać z basenu i sauny oraz zrezygnować z bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.
Częstotliwość zabiegów
Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, mezoterapia mikroigłowa powinna być wykonana co najmniej 5 razy, w odstępach około 10 dni, a po zakończeniu danej serii, dla utrzymania rezultatów – powtarzana raz w miesiącu. Przy czym kosmetolog indywidualnie dla pacjenta ustali ilość oraz częstotliwość zabiegów po ocenie stanu skóry pacjenta i szybkości regeneracji skóry po zabiegu.

KONTAKT

ProCare Gabinet Kosmetyczny

Bolesława Chrobrego 7F/2, 41-605 Świętochłowice

517 276 377

procaregabinet@gmail.com

Wyrażam zgodę

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Umów wizytę