ProCare

 Gabinet Kosmetyczny

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

Manualne oczyszczanie twarzy

 

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, który składa się z ręcznego usuwania wykwitów skóry w postaci zaskórników otwartych, zamkniętych, krost i prosaków. Podczas tego zabiegu wykonywane są również czynności, które ułatwiają manualne oczyszczanie. Cały zabieg trwa około 2 godzin. Manualne oczyszczanie wykonuje się z reguły na skórze twarzy, pleców, dekoltu i ramion.
W gabinecie ProCare do zabiegu manualnego oczyszczania skóry wykorzystujemy profesjonalne produkty Arkany z kwasem szikimowym. Kwas szikimowy, jako inhibitor aktywności lipazy, wpływa na skład sebum oraz działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Skutecznie hamuje zwłaszcza rozwój Propionibacterium acnes, czyli bakterii odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe. Co istotne, już przy zastosowaniu roztworów niskoprocentowych wykazuje on działanie złuszczające. Ułatwia on odblokowanie zaczopowanych ujść gruczołów łojowych. Dzięki temu powoduje widoczne zmniejszenie się ilości grudek zapalnych oraz zapobiega dalszemu ich powstawaniu. W synergii z kwasem salicylowym przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych i podrażnień. Kwas salicylowy, dzięki rozpuszczalności w tłuszczach, łatwo przenika bowiem przez warstwę rogową do głębszych warstw skóry, oczyszcza pory, ujścia gruczołów łojowych, wspomaga gojenie i zapobiega powstawaniu nowych wykwitów trądzikowych. Trzeci składnik – Affipore™ – pozyskiwany z liści południowoafrykańskiej rośliny leczniczej Barosma betulina, wpływa natomiast na zmatowienie i wygładzenie skóry, oraz zmniejszenie rozmiaru porów. Dodatek tlenku cynku ma z kolei działanie gojące, łagodzące oraz antybakteryjne.
Przebieg zabiegu manualnego oczyszczania twarzy
oczyszczenie twarzy z makijażu, sebum, martwych komórek i bakterii za pomocą żelu myjącego Acne Out Gel. Wzbogacony o betainę kosmetyk łagodzi działanie innych detergentów oraz nie wysusza skóry, przez co zapobiega wtórnej nadprodukcji łoju.
stonizowanie skóry Tonikiem Acne Out Toner. Pozbawiony alkoholu preparat obniża poziom sebum oraz wyraźnie zwiększa skuteczność substancji aktywnych. Warto zaznaczyć, że zarówno tonik, jak i żel z linii Acne Out Therapy nie zaburzają bariery ochronnej skóry i obniżają pH, zwiększając jej zakwaszenie. Dzięki temu rozwój bakterii jest w znacznym stopniu utrudniony.
wykonanie peelingu. W zależności od rodzaju cery danej klientki może być zastosowany peeling enzymatyczny, kawitacyjny lub drobnoziarnisty. Jest to ważny element całego zabiegu, ponieważ użycie peelingu złuszczy wierzchnie warstwy naskórka, delikatnie oczyści skórę oraz wspomoże dalsze procedury zabiegowe.
rozpulchnienie skóry. Na oczyszczoną skórę aplikuje się maskę otwierająca pory Open Pore Mask, o działaniu rozgrzewającym i rozpulchniającym. Efektywność produktu zwiększa się poprzez zastosowanie okluzji.
Po etapie rozpulchniania przechodzimy do głównej fazy zabiegu, czyli manualnego oczyszczania skóry. Należy zrobić to dość szybko, tak, aby pory skórne nie obkurczyły się. Manualne oczyszczanie twarzy polega na wykonywaniu ucisków skóry w miejscach gdzie występują zaskórniki otwarte, zamknięte, prosaki czy małe krosty.
Po usunięciu tych zmian – dezynfekcja skóry poddanej zabiegowi.
nałożenie maski łagodzącej. Zamknięcie porów, pochłonięcie nadmiaru sebum i ukojenie skóry zapewni maska oczyszczająca Acne Out Mask. Łączy ona antybakteryjne, sebostatyczne i przeciwzapalne działanie kwasu szikimowego i salicylowego z wyciszającym i przyspieszającym regenerację tlenkiem cynku.
nałożenie kremu Acne Out. Atutem preparatu jest zarówno jego bogaty skład, neutralny zapach, jak i lekka, nietłusta kremowa konsystencja, która sprawdzi się jako baza pod makijaż. Starannie dobrane składniki aktywne kremu stopniowo normalizują pracę gruczołów łojowych, zmniejszają ilość zanieczyszczeń, wygładzają oraz wyraźnie poprawiają stan skóry. Preparat ten docenią osoby z cerą trądzikową bez względu na wiek.
Dopełnieniem kuracji zabiegowej jest regularne stosowanie kosmetyków z serii Acne Out Therapy w domu. Tak kompleksowa terapia z pewnością zapewni sukces w walce z trądzikiem.
Wskazania:
zaskórniki otwarte, zamknięte
prosaki
skóra trądzikowa i zanieczyszczona
Przeciwwskazania:
aktywna opryszczka
stany zapalne skóry
alergia
trądzik różowaty
cera naczynkowa
Czy po zabiegu mogą wystąpić objawy niepożądane?
Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, zaczerwieniona ze względu na wykonywany na niej ucisk.
Jak często należy powtarzać zabieg?
Częstotliwość zabiegów manualnego oczyszczania skóry jest ustalana indywidualnie.

KONTAKT

ProCare Gabinet Kosmetyczny

Bolesława Chrobrego 7F/2, 41-605 Świętochłowice

517 276 377

procaregabinet@gmail.com

Wyrażam zgodę

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Umów wizytę