ProCare

 Gabinet Kosmetyczny

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

Karboksyterapia – zabieg na twarz, szyję, dekolt

Czym tak naprawdę jest karboksyterapia?

Zbawienny wpływ gazu CO2 na nasz organizm został udowodniony wiele lat temu. Już na początku lat trzydziestych XX wieku, w kurorcie Royal Spa we Francji, lekarze odkryli, że kąpiele w wodach wysoko nasyconych dwutlenkiem węgla, korzystnie wpływają na gojenie się ran.
Początkowo, dwutlenek węgla wykorzystywano przede wszystkim do leczenia schorzeń układu krążenia. Bardzo przewrotne jest, że jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie medycyny i kosmetologii estetycznej, było niczym innym jak po prostu „skutkiem ubocznym” konwencjonalnych zabiegów leczniczych. Efekty estetyczne zostały zauważone w Urugwaju, w trakcie ostrzyknięć okolic kolan u pacjentów chorujących na zakrzepicę żylną. Po zakończeniu serii zabiegów, pacjenci Ci deklarowali, że zauważyli nie tylko zadowalające efekty terapeutyczne, ale także ogromną poprawę estetyki tejże okolicy.
Zabieg karboksyterapii polega na pod- lub śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla ręcznie lub przy użyciu pneumatycznego pistoletu. Jest to terapia bardzo bezpieczna, mało inwazyjna, a co najważniejsze – z klinicznie udowodnioną skutecznością. Karboksyterapia ma zastosowanie m.in w zabiegach odmładzania skóry, oraz w walce ze zwiotczeniem skóry, a także z cieniami i workami pod oczami.
Iniekcja medycznego gazu CO2 skutkuje zwiększonym przepływem krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie i następuje rewitalizacja komórek. Początkowo skóra odpowiada stanem zapalnym, w efekcie czego następuje wzmożona produkcja kolagenu. W ciągu następnych kilku miesięcy trwa dogłębna odbudowa skóry i kurczenie się włókien kolagenowych – znacznie poprawia się jakość, napięcie i sprężystość skóry.

Najważniejsze zalety karboksyterapii

Wykorzystywana jest m.in w problemach takich jak:
cienie i worki pod oczami (skuteczność ok 90%)
zmarszczki wokół oczu (ok 56%)
oznaki starzenia okolic szyi i dekoltu
blizny trądzikowe (ok 97%)
podwójny podbródek
blizny (również pooperacyjne) (ok 97%)
brak elastyczności i zwiotczenie skóry
pajączki (teleangiektazje) (ok 44%)
zmarszczki (ok 56%)
fałdy nosowo wargowe
łuszczyca (ok 55%)

Kolejnym, niewątpliwym atutem karboksyterapii jest bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm, jest to przecież drugi, co do ilości, składnik wdychanego przez nas powietrza. Gaz CO2 jest w całości wydalany z naszego organizmu w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej. Zabieg karboksyterapii posiada bardzo niewiele przeciwwskazań. Są to: ciąża, okres połogu i karmienia piersią oraz zaawansowane stadium ciężkich i przewlekłych chorób, które stanowią przeciwwskazania do wszystkich rodzajów zabiegów, nawet tych stricte kosmetycznych.

Czy karboksyterapia naprawdę działa?

Odpowiedź na pytanie czy karboksyterapia działa jest bardzo prosta: Tak! Jest to zabieg wyjątkowo skuteczny i zostało to potwierdzone ponad 60 latami badań klinicznych. Badanie te wykazały, że iniekcja medycznego gazu CO2, ma bezpośredni wpływ na zintensyfikowanie procesów naprawczych, za sprawą tworzenia nowych naczyń krwionośnych (proces ten nazywa się neowaskularyzacją), rozszerzenie naczyń istniejących (tzw. rewaskularyzacja) oraz na aktywację komórek tłuszczowych (czyli adipocytów) w celu uaktywnienia procesu lipolizy. Warto jednak zwrócić uwagę na jakim urządzeniu wykonywany jest zabieg – tylko sprzęty z pełną, manualną regulacją przepływów dają spektakularne efekty – i to na takim urządzeniu prowadzimy zabiegi w naszym gabinecie ProCare.
W miejscu poddanym zabiegowi znacząco wzrasta produkcja elastyny i kolagenu (ok 40%), co w połączeniu z usprawnieniem przepływów naczyniowych i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych, powoduje zauważalną redukcję zmarszczek i regenerację skóry. Według konkluzji z przeprowadzanych badań klinicznych, technologia zastosowana podczas zabiegu wykazuje także bardzo wysoką skuteczność w redukcji cieni i worków pod oczami.

KONTAKT

ProCare Gabinet Kosmetyczny

Bolesława Chrobrego 7F/2, 41-605 Świętochłowice

517 276 377

procaregabinet@gmail.com

Wyrażam zgodę

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Umów wizytę