ProCare

 Gabinet Kosmetyczny

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

Karboksyterapia na dłonie


Dłonie są niezmiernie ważnym elementem urody. Zwracamy na nie uwagę przy pierwszym spotkaniu. Po ich wyglądzie łatwo ocenić nam wiek danej osoby i rodzaj wykonywanej pracy. Zadbane są naszą wizytówką. Świadczą o tym, iż dbamy o siebie, nasze zdrowie, chcemy być dobrze odbierani przez otoczenie.
Aby dłonie były piękne, zadbane warto przynajmniej od czasu do czasu zafundować im odpowiednie zabiegi kosmetologiczne w gabinecie jak również pielęgnację domową. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia dłoni.
Czym tak naprawdę jest karboksyterapia?
Zbawienny wpływ gazu CO2 na nasz organizm został udowodniony wiele lat temu. Już na początku lat trzydziestych XX wieku, w kurorcie Royal Spa we Francji, lekarze odkryli, że kąpiele w wodach wysoko nasyconych dwutlenkiem węgla, korzystnie wpływają na gojenie się ran.
Początkowo, dwutlenek węgla wykorzystywano przede wszystkim do leczenia schorzeń układu krążenia. Bardzo przewrotne jest, że jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie medycyny i kosmetologii estetycznej, było niczym innym jak po prostu „skutkiem ubocznym” konwencjonalnych zabiegów leczniczych. Efekty estetyczne zostały zauważone w Urugwaju, w trakcie ostrzyknięć okolic kolan u pacjentów chorujących na zakrzepicę żylną. Po zakończeniu serii zabiegów, pacjenci Ci deklarowali, że zauważyli nie tylko zadowalające efekty terapeutyczne, ale także ogromną poprawę estetyki tejże okolicy.
Zabieg karboksyterapii polega na pod- lub śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla ręcznie lub przy użyciu pneumatycznego pistoletu. Jest to terapia bardzo bezpieczna, mało inwazyjna, a co najważniejsze – z klinicznie udowodnioną skutecznością. Karboksyterapia ma zastosowanie m.in. w zabiegach odmładzania skóry, zwiotczeniem skóry, czy nawet łuszczycą.
Iniekcja medycznego gazu CO2 skutkuje zwiększonym przepływem krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie i następuje rewitalizacja komórek. Początkowo skóra odpowiada stanem zapalnym, w efekcie czego następuje wzmożona produkcja kolagenu. W ciągu następnych kilku miesięcy trwa dogłębna odbudowa skóry i kurczenie się włókien kolagenowych – znacznie poprawia się jakość, napięcie i sprężystość skóry.

Najważniejsze zalety karboksyterapii
Ogromnym atutem karboksyterapii jest jej kompleksowe zastosowanie. Lista wskazań do zastosowania zabiegów z użyciem karboksyterapii jest zupełnie nieporównywalna z jakimkolwiek innym urządzeniem kosmetycznym dostępnym na rynku, mającym zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii.
Wykorzystywana jest m.in. w problemach:
oznaki starzenia skóry dłoni
brak elastyczności i zwiotczenie skóry
popękane naczynka krwionośne (teleangiektazje) (ok 44%)
zmarszczki (ok 56%)
łuszczyca (ok 55%)

Kolejnym, niewątpliwym atutem karboksyterapii jest bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm, jest to przecież drugi, co do ilości, składnik wdychanego przez nas powietrza. Gaz CO2 jest w całości wydalany z naszego organizmu w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej. Zabieg karboksyterapii posiada bardzo niewiele przeciwwskazań. Są to: ciąża, okres połogu i karmienia piersią oraz zaawansowane stadium ciężkich i przewlekłych chorób, które stanowią przeciwwskazania do wszystkich rodzajów zabiegów, nawet tych stricte kosmetycznych.
Czy karboksyterapia naprawdę działa?
Odpowiedź na pytanie czy karboksyterapia działa jest bardzo prosta: Tak! Jest to zabieg wyjątkowo skuteczny i zostało to potwierdzone ponad 60 latami badań klinicznych. Badanie te wykazały, że iniekcja medycznego gazu CO2, ma bezpośredni wpływ na zintensyfikowanie procesów naprawczych, za sprawą tworzenia nowych naczyń krwionośnych (proces ten nazywa się neowaskularyzacją), rozszerzenie naczyń istniejących (tzw. rewaskularyzacja) oraz na aktywację komórek tłuszczowych (czyli adipocytów) w celu uaktywnienia procesu lipolizy. Warto jednak zwrócić uwagę na jakim urządzeniu wykonywany jest zabieg – tylko sprzęty z pełną, manualną regulacją przepływów dają spektakularne efekty – i to na takim urządzeniu prowadzimy zabiegi w naszym studio ProCare.
W miejscu poddanym zabiegowi znacząco wzrasta produkcja elastyny i kolagenu (ok 40%), co w połączeniu z usprawnieniem przepływów naczyniowych i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych, powoduje zauważalną redukcję zmarszczek i regenerację skóry.

KONTAKT

ProCare Gabinet Kosmetyczny

Bolesława Chrobrego 7F/2, 41-605 Świętochłowice

517 276 377

procaregabinet@gmail.com

Wyrażam zgodę

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Umów wizytę