ProCare

 Gabinet Kosmetyczny

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

ProCare

  Gabinet Kosmetyczny

 

 

 

 

Karboksyterapia – redukcja cieni pod oczami, lifting oka

Czym tak naprawdę jest karboksyterapia?
Zabieg karboksyterapii polega na pod- lub śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla ręcznie lub przy użyciu pneumatycznego pistoletu. Jest to terapia bardzo bezpieczna, mało inwazyjna, a co najważniejsze – z klinicznie udowodnioną skutecznością. Karboksyterapia ma wiele zastosowań. Wykazuje się ona wysoką skutecznością w walce ze zwiotczeniem skóry oraz z cieniami i workami pod oczami a także w zabiegach odmładzania skóry.
Iniekcja medycznego gazu CO2 skutkuje zwiększonym przepływem krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie i następuje rewitalizacja komórek. Początkowo skóra odpowiada stanem zapalnym, w efekcie czego następuje wzmożona produkcja kolagenu. W ciągu następnych kilku miesięcy trwa dogłębna odbudowa skóry i kurczenie się włókien kolagenowych – znacznie poprawia się jakość, napięcie i sprężystość skóry.

Najważniejsze zalety karboksyterapii

Wykorzystywana jest m.in. w takich problemach jak:
cienie i worki pod oczami (skuteczność ok 90%)

zmarszczki wokół oczu (ok 56%)
brak elastyczności i zwiotczenie skóry
pajączki (teleangiektazji) (ok 44%)
zmarszczki (ok 56%)

Kolejnym, niewątpliwym atutem karboksyterapii jest bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm, jest to przecież drugi, co do ilości, składnik wdychanego przez nas powietrza. Gaz CO2 jest w całości wydalany z naszego organizmu w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej.

Zabieg karboksyterapii posiada bardzo niewiele przeciwwskazań. Są to: ciąża, okres połogu i karmienia piersią oraz zaawansowane stadium ciężkich i przewlekłych chorób, które stanowią przeciwwskazania do wszystkich rodzajów zabiegów, nawet tych stricte kosmetycznych.

Czy karboksyterapia naprawdę działa?
Odpowiedź na pytanie czy karboksyterapia działa jest bardzo prosta: Tak! Jest to zabieg wyjątkowo skuteczny i zostało to potwierdzone ponad 60 latami badań klinicznych. Badanie te wykazały, że iniekcja medycznego gazu CO2, ma bezpośredni wpływ na zintensyfikowanie procesów naprawczych, za sprawą tworzenia nowych naczyń krwionośnych (proces ten nazywa się neowaskularyzacją), rozszerzenie naczyń istniejących (tzw. Rewaskularyzacja). Warto jednak zwrócić uwagę na jakim urządzeniu wykonywany jest zabieg – tylko sprzęty z pełną, manualną regulacją przepływów dają spektakularne efekty – i to na takim urządzeniu prowadzimy zabiegi w naszym gabinecie ProCare.
W miejscu poddanym zabiegowi znacząco wzrasta produkcja elastyny i kolagenu (ok 40%), co w połączeniu z usprawnieniem przepływów naczyniowych i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych, powoduje zauważalną redukcję zmarszczek i regenerację skóry. Według konkluzji z przeprowadzanych badań klinicznych, technologia zastosowana podczas zabiegu wykazuje także bardzo wysoką skuteczność w redukcji cieni i worków pod oczami.

KONTAKT

ProCare Gabinet Kosmetyczny

Bolesława Chrobrego 7F/2, 41-605 Świętochłowice

517 276 377

procaregabinet@gmail.com

Wyrażam zgodę

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Umów wizytę